top of page

Profil

Katılma tarihi: 8 Mar 2021

Hakkında

0 Beğeni
0 Yorum
0 En İyi Yanıt

Ankara Üniversitesi Kök Hücre Enstitüsü Disiplinlerarası Kök Hücre ve Yenileyici Tıp yüksek lisans programı öğrencisiyim, tez aşamasındayım. Yeditepe Üniversitesi Genetik ve Biyomühendislik bölümü mezunuyum. Moleküler Kanser Araştırma Derneği (MOKAD), European Association for Cancer Research (EACR), Institute of Electrical and Electronics Engineers (IEEE), IEEE Engineering in Medicine and Biology Society (EMBS), IEEE Women in Engineering (WIE) ve Yeditepe Üniversitesi Mezunları Dayanışma Derneği (YUMED) üyesi, Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı (LÖSEV), Kanserli Çocuklara Umut Vakfı (KAÇUV), Bir Dilek Tut Derneği (Make a Wish Türkiye) ve DenizTemiz Derneği (TURMEPA) gönüllüsüyüm.


Lisans eğitimim süresince birisi İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Kanser Genetiği Araştırma Laboratuvarı'nda Prof. Dr. Yusuf BARAN'ın yanında ve diğeri Prof. Dr. Erdinç ÇAKIR'ın yanında GATA Haydarpaşa Medikal Biyokimya Araştırma Laboratuvarı'nda olmak üzere iki adet gönüllü staj yaptım. TÜBİTAK MAM Gen Mühendisliği ve Biyoteknoloji Enstitüsü İmmünogenetik Laboratuvarı'nda Dr. Hasan Ümit ÖZTÜRK ve Dr. Bertan Koray BALCIOĞLU yanında resmi stajımı tamamladım.


Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV) 'nın sloganını "Lösemi tedavi edilebilen 'pahalı' bir hastalıktır." yerine "Lösemi tedavi edilebilen bir hastalıktır." haline getirebilmek için araştırmalar ve çalışmalar yaparak lösemiye gen temelli daha ucuz bir tedavi bulabilmek hayaliyle "Meis gen ailesinin hedeflenmesiyle Lösemi ve Lenfoma hücre hatlarının inhibisyonu" başlıklı lisans bitirme tezim için Yeditepe Üniversitesi Rejeneratif Biyoloji Araştırma Laboratuvarında hücre kültürü çalışmaları, WST1 proliferasyon analizi, akım sitometri ile apoptoz analizi ve ROS tayini, gerçek zamanlı PZR (RT-PCR) optimizasyon çalışmaları yaptım.


Yüksek lisans tez başlığım "Kemik Yenilenmesinde Otolog Kaynaklı Kompozit Yapı İskelelerinin Geliştirilmesi ve Karakterizasyonu", Covid-19 pandemi süreci nedeniyle sekteye uğrayan, tez çalışmam kapsamında deneylerime başlamayı dört gözle bekliyorum.

Dilara ARAL

Diğer Eylemler
bottom of page